Plastikowe czy drewniane? Grające czy nieme? Różnorodność zabawek dla maluchów może powodować zawroty głowy! Co kupić na prezent dla niemowlaka? Z nami wybór będzie łatwiejszy! Przed Tobą wybór zabawki dla niemowlaka? Zadanie to nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Wystarczy poznać wiek i możliwości malucha, którego chcesz obdarować. W pierwszych miesiącach życia większość dzieci rozwija się w podobnym tempie. Sprawdź, jakie zabawki dla niemowlaka będą odpowiednie w konkretnym miesiącu jego życia.

Zabawki dla niemowlaka 0-3 miesięcy

Od pierwszych dni po narodzinach dziecko nieustannie i błyskawicznie się zmienia. Każdy kolejny tydzień jego życia przynosi niespodzianki i nowości.

Co potrafi dziecko do 3. miesiąca życia?

Najpierw uczy się ono rozróżniać kontrastujące barwy i skupiać się na dźwiękach dochodzących do jego uszu. Potem powoli zaczyna wyciągać ręce po przedmioty i wkładać je do buzi. W tym wieku maluchy nie potrafią jeszcze wykorzystać świadomie możliwości zabawek. Nie znaczy to jednak, że ich nie potrzebują.

Cechy zabawek dla niemowlaka 0–3 miesięcy

Przede wszystkim powinny być pozbawione odstających i łatwych do oderwania elementów. Przypomnij sobie zaciśniętą na Twoich włosach piąstkę malucha! Wybieraj zabawki wykonane z materiałów nietoksycznych, bezpiecznych i z atestami. Stymulujące jeden zmysł jednocześnie. Kolorowe, grające, łączące różne tekstury zabawki wielofunkcyjne mogą przebodźcować niemowlę. W efekcie może się ono stać płaczliwe. A może chcesz wiedzieć co kupić w prezencie dla noworodka? Dzięki naszym poradom, wybór zabawek nie będzie już problemem!

Przykłady zabawek dla niemowląt 0–3 miesięcy

Pierwsze 12 tygodni życia to dla niemowlęcia okres wzmożonej nauki dostrzegania szczegółów obrazu i rozpoznawania kolorów. Dla maluchów do 3. miesiąca życia najlepsze będą więc zabawki skupiające wzrok. Mogą to być np. pluszaki w wyrazistych kolorach. Dobrym prezentem są też gadżety dla niemowlaka, np. koc do wózka. Jaki kocyk dla niemowlaka będzie najlepszy? Miękki i bez niebezpiecznych małych elementów. Dokładnie takie modele oferujemy w naszych sklepach! Do tego w wyjątkowo uroczych wzorach.

Zabawki dla niemowlaka 3–6 miesięcy

Po 3. miesiącu przesypiający niemal całą dobę maluch naprawdę zaczyna zaskakiwać rodziców ruchliwością. W wieku 3–6 miesięcy zaczyna się też świadomie bawić zabawkami.

Jakie umiejętności ma dziecko w wieku 3–6 miesięcy?

W wieku 3–6 miesięcy dziecko coraz śmielej zaczyna się poruszać. Uczy się pełzać, a później też raczkować. Powoli otwierają się jego zamknięte dotąd piąstki, co sprzyja nauce chwytania – bez kciuka i z kciukiem.

Około 6. miesiąca życia maluch potrafi już sprawnie złapać zabawkę leżącą z każdej jego strony! Co istotne, dzieci w tym wieku przywiązują się do swoich zabawek. Ulubione mogą uspokoić je podczas płaczu. Właśnie dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej zabawki!

Zabawki dla niemowlaka do 6. miesiąca życia – cechy

Chcesz kupić prezent dla dziecka w wieku 3–6 miesięcy? Postaw na te zabawki i gadżety dla niemowląt, które będą łatwe do chwycenia malutką dłonią. Ze względu na delikatną i wrażliwą skórę dziecka nie powinny one mieć ostrych krawędzi, a także szorstkiej faktury.

Zabawki dla niemowlaka do 6. miesiąca – przykłady

Idealnym przykładem zabawek dla niemowlaka do 6. miesiąca życia są… piłeczki. Zabawa nimi sprawia, że maluch rozwija tzw. motorykę małą – ćwiczy otwieranie i zamykanie dłoni. Zainteresowanie w tym wieku wzbudzają też grzechotki oraz gryzaki. Wielką miłością dla takiego szkraba może być również maskotka. Uważaj, aby jej nie zgubić, bo będzie tragedia! Przytulanki powinny być oczywiście wykonane z całkowicie bezpiecznych materiałów oraz nie mogą posiadać wystających elementów, które dziecko mogłoby połknąć.

Zabawki dla niemowlaka 6–12 miesięcy

Dotychczasowe zabawki dla niemowlaka wydawały Ci się nieco nudne? W Sinsay nie znamy tego słowa! W wieku od 6. do 12. miesiąca życia dzieci zaczynają się chętnie bawić naprawdę wieloma przedmiotami.

Jakie umiejętności ma dziecko w wieku 6–12 miesięcy?

Między 6. a 12. miesiącem życia pełzające i raczkujące dziecko przeważnie zaczyna stawiać pierwsze, nieco niepewne i chwiejne kroki. Chętnie wykorzystuje tę umiejętność, aby eksplorować otoczenie. Rozwija się u niego chwyt pęsetowy i umiejętność manipulowania przedmiotami. Maluch zaczyna też tworzyć pierwsze rysunki. Interesuje go układanie elementów, dopasowywanie kształtów i kolorów.

Zabawki dla niemowlaka do 6. miesiąca życia – cechy

Jaka zabawka sprawi radość dziecku w wieku 6–12 miesięcy? Taka, która stuka, nie niszczy się podczas spadania, ma ciekawy kształt lub kolor czy pozwala na rysowanie. U maluchów w tym wieku sprawdzą się też zabawki i gadżety dla niemowląt, które pozwolą na ćwiczenie dłoni, a więc manipulowanie nimi w różne strony, zaciskanie czy chwytanie w dwa palce.

Przykłady zabawek dla niemowlaka od 6. do 12. miesiąca

Wcześniejsze zabawki dla malucha miały za zadanie nie zrobić mu krzywdy, dać ukojenie podczas płaczu i rozwijać podstawowe umiejętności. W wieku między 6. a 12. miesiącem życia przychodzi jednak pora na te z zabawek dla niemowlaków, które naprawdę bawią! Dla takiego szkraba wybierz np. drewniane zabawki, takie jak sortery, zabawki muzyczne, tablice manipulacyjne i wieże do układania. Postaw też na kredki świecowe o wygodnym do uchwycenia kształcie. Warto zobaczyć też pomysły na prezenty dla rocznego dziecka, które pozwolą wybrać odpowiednie zabawki i upominki po ukończeniu dwunastego miesiaca życia.