Z roku na rok, gdy maluch rośnie rodzice i bliscy zastanawiają się, co sprawi mu najwięcej radości i co wybrać, by spełnić oczekiwania małych, ale wymagających solenizantów. Wybór prezentu dla dziecka 10 lat to nie lada wyzwanie. Upominek powinien być połączeniem czegoś, dzięki czemu dziecko będzie się dobrze bawić, ale mieć również związek z zainteresowaniami i pasjami. Musimy mieć na uwadze, że dzieci w tym wieku potrzebują już czegoś więcej, niż klasycznych pluszaków czy klocków. Kreatywność jestem zatem kluczowa przy wyborze prezentu. Prezent dla dziecka na 10 lat? Zobacz nasze propozycje i ruszaj na zakupy!

Mali artyści

To, co zdecydowanie wyróżnia dzieci to kreatywność i głowa zawsze pełna pomysłów. Chcą wyrażać siebie, a świetnym na to sposobem będzie sztuka i wszelkie zajęcia plastyczne. Akcesoria szkolne i piśmiennicze będą zatem świetną propozycją prezentu dla dzieci w wieku 10 lat. Jeśli Twoje dziecko to urodzony artysta wyposaż go w kredki. Super sprawdzą się te w niestandardowych kształtach, które dodatkowo pobudzą wyobraźnie dziecka. Do zestawu z kredkami dobierz zeszyt lub notatnik, które mogą posłużyć jako szkicownik. Jeśli twoje dziecko woli rysować na pojedynczych, luźnych kartkach możesz sprezentować mu teczkę, w której będzie mogło przechowywać wszystkie swoje arcydzieła. 

Inspiracje ze świata bajek 

Ulubieni bohaterowie polecają się na urodziny! Inspirację na prezent dla dziecka w wieku 10 lat można śmiało zaczerpnąć z ulubionych bajek. Nic nie ucieszy małej fanki Psiego Patrolu czy małego fana superbohaterów bardziej niż gadżet z jego ulubioną postacią, który może zabrać wszędzie i poczuć się jak bohater jednej z ulubionych animacji. Prezent dla dziecka, które ma 10 lat w formie praktycznego worka mieszczącego wszystkie skarby? A może stylizacja od stóp do głów w motywach pochodzących z ulubionej bajki? Wybierz to, co najbardziej będzie odpowiadać Twojemu dziecku, a udaną niespodziankę urodzinową masz jak w banku!

Pokój rodem z marzeń

Dekoracje dziecięce potrzebne do aranżacji pokoju mogą okazać się świetnym pomysłem na prezent dla 10-latka. Dzieci w tym wieku są coraz bardziej świadome tego, co im się podoba, zaczynają mieć własny gust i nie chcą, by wszystkie decyzje dotyczące wystroju ich pokoju podejmowali rodzice. Szczególnie fajnym prezentem, który może łączyć w sobie element ozdobny i użyteczny są skarbonki. Możesz wybierać spośród różnych wzorów, które na pewno spodobają się Twojemu dziecku takich jak motyw tęczy czy ukochane przez dzieci zwierzaki. Kupno stylowej skarbonki może być też ciekawym pomysłem na nauczenie już we wczesnym wieku sztuki oszczędzania i wprowadzenia drobnego kieszonkowego, które dziecko będzie mogło sukcesywnie wrzucać do nowej skarbonki, by potem kupić sobie wymarzoną zabawkę lub coś słodkiego. Taki prezent dla dziecka 10 lat może być nie tylko uroczą zabawką, ale także nauczy go podstaw przedsiębiorczości!

Chcesz nauczyć dziecka organizacji przestrzeni, ale przy okazji ładnie urządzić mu pokój? Sprezentuj mu tablicę suchościeralną lub stylowy organizer. Dzięki nim dziecko będzie mogło zapisać sobie przy Twojej pomocy plan lekcji, by wiedzieć jakieś książki spakować na kolejny dzień w szkole oraz sortować swoje szkolenie przybory i zabawki w specjalnym organizerze na ścianę. Prezent, który jednocześnie uczy organizacji i daje frajdę? Z nami to możliwe! Poznaj pomysły na pokój dziecięcy z marzeń każdego malucha!

Zabawki, które ucieszą każdego

Jeśli chcesz podejść do prezentu dla dziecka w wieku 10 lat bardziej standardowo, możesz oczywiście wybrać ponadczasowe i zawsze sprawdzające się w akcji zabawki. Warto postawić na te, dzięki którym Twoje dziecko będzie mogło kreatywnie i aktywnie spędzić czas. Zabawkowa kasa fiskalna czy zestaw narzędzi to świetne propozycje do testowania prawdziwych zawodów i naśladowania tego co robią dorośli. Twoje dziecko uwielbia bawić się w grupie z rówieśnikami? Sprezentuj mu zestaw kręgli i przekonaj się, że zabawie nie będzie końca! 10. urodziny dziecka i planowanie prezentu to świetna okazja na rozpoczęcie poszukiwań upominku idealnego. Sprawdź nasze propozycje i wybierz tą, która najbardziej będzie pasować do charakteru i oczekiwań Twojego malucha.