Rozpoczęcie roku szkolnego już czai się za rogiem! Zawsze w tym czasie pojawia się pytanie w co ubrać dziecko, aby był to strój adekwatny do tego uroczystego wydarzenia. Już na samym początku musisz pamiętać, że tego typu kreacje muszą przede wszystkim wyróżniać się schludnością i elegancją, ale nie zapomnij, że Twoje dziecko chce się także czuć komfortowo. Idealna stylizacja na pierwszy dzień w szkole? Z produktami Sinsay jej stworzenie staje się niezwykle proste! Jak się ubrać na rozpoczęcie roku szkolnego, aby strój był odpowiedni zarówno do szkoły, jak i dla Twojego dziecka? Poznaj nasze wskazówki. A gdy kupisz już strój galowy na rozpoczęcie roku to koniecznie pomyśl o ubraniach na dalsze dni Twojego małego ucznia w szkole. Zobacz jak stworzyć outfity do szkoły i skompletów zestawy idealne!

Strój galowy – co to oznacza?

Kiedyś strój galowy miał wyłącznie jedno skojarzenie. W przypadku dziewczynek była to czarna lub granatowa spódnica z białą, elegancką koszulą, a w przypadku chłopców biała koszula i ciemne spodnie, np. garniturowe. Z biegiem lat te zasady stawały się coraz luźniejsze, a sam strój zaczął tracić swój elegancki charakter. Zdarza się, że dzieciaki pojawiają się na tej uroczystości w trampkach i zwykłym t-shircie. Warto jednak podtrzymać tradycję i zadbać o to, aby dzieciaki rozpoczęły nowy rozdział w odpowiednim stroju. Jest to ważny dzień dla każdego z nich i warto to wspólnie celebrować. 

Przed rozpoczęciem roku szkolnego warto także sprawdzić statut szkoły, ponieważ niektóre placówki jasno określają, jak dziecko powinno być ubrane. 

Co dla dziewczynki?

Pomimo, że oficjalny strój galowy to ciemna spódniczka i biała koszula, można to lekko zmodyfikować, ale z zachowaniem jego eleganckiego charakteru. Dobra stylizacja na rozpoczęcie roku szkolnego? Pomysłów jest naprawdę wiele! Poniżej znajdziesz kilka naszych inspiracji. 

  • Tradycyjne rozwiązanie: nie musisz na siłę wymyślać wyszukanego stroju. Zawsze możesz oprzeć się na klasyce i pozostać przy koncepcji spódniczki, np. materiałowa lub tiulowa i białej koszuli. Do takiej stylizacji sprawdzi się także kamizelka dzianinowa czy kardigan.
  • Modnie i elegancko: kolejną propozycją jest zastąpienie białej koszuli modelem w innym kolorze, ale z zachowaniem eleganckiego stylu.
  • Ciekawą propozycją jest także całkowite odejście od spódnicy i zastąpienie jej sukienką. Może stanowić samodzielny strój, ale dodatkowo w przypadku chłodniejszego dnia połączysz ją z kardiganem.
  • Nie zapomnij o dodatkach. Elegancki strój galowy warto zwieńczyć balerinkami, a w przypadku maluchów także białymi rajstopami.
  • Jeśli Twoja córka absolutnie wzbrania się przed sukienkami i spódnicami, sprawę załatwią ciemne spodnie, np. jeansy z białą, elegancką koszulą. 

Co dla chłopca?

Podobnie jest ze stylizacją na rozpoczęcie roku szkolnego dla chłopca. Bazowym strojem jest oczywiście biała koszula oraz ciemne spodnie. Jest to najprostsze rozwiązanie, a Twoje dziecko będzie prezentować się naprawdę elegancko. Jeśli nie masz spodni w kant, dobrze sprawdzą się także ciemne jeansy. 

Nie jest to jednak jedyna możliwa opcja! Zamiast białej koszuli możesz postawić, np. na granatową. Zachowa elegancki charakter, ale będzie mniej oficjalna. Bez względu na to, jaki strój Twój syn wybierze, możesz dorzucić do niego kilka dodatków, jak marynarka, kamizelka czy sportowe sneakersy. Idealna stylizacja na rozpoczęcie roku szkolnego dla chłopca jest już gotowa!

Jak się ubrać na rozpoczęcie roku szkolnego? Teraz już wiesz!

Stylizacje na rozpoczęcie roku szkolnego to nie lada wyzwanie, ale mamy nadzieję, że teraz już wiesz, co przygotować dla swojego dziecka. Odkryj kolekcję Back to School i sprawdź, czy na pewno masz wszystko dla Twojego malucha! To już ostatni dzwonek!