Łazienka w stylu skandynawskim to trend, który nie wychodzi z mody. Jej główne zalety to naturalne materiały i funkcjonalność. Sprawdź nasze inspiracje! Łazienka w stylu skandynawskim w bloku? Oczywiście, że tak! Dzięki temu, że styl skandynawski jest bardzo praktyczny, z łatwością dopasujesz dodatki do łazienki w domu czy bloku, niezależnie od wymiarów pomieszczenia. Łazienka w stylu skandynawskim sprawdzi się idealnie w każdym mieszkaniu więc koniecznie zobacz jak ją stworzyć!

Łazienka w stylu skandynawskim – inspiracje

Skandynawska łazienka to połączenie naturalności i prostoty. Dominują w niej biel, szarość i jasne drewno oraz proste formy – kwadraty i prostokąty. Głównym atutem łazienki w stylu skandynawskim jest wykorzystanie każdego kawałka dostępnej przestrzeni. Skandynawską łazienkę można urządzić na dwa sposoby: tradycyjnie, wykorzystując drewniane meble vintage z ozdobnymi frontami z dominującą bielą, szarością i beżami, oraz nowocześnie – minimalistycznie i z wykorzystaniem geometrycznych wzorów. Nowoczesna skandynawska łazienka w bloku łączy w sobie stonowane kolory (czasem z przewagą turkusu czy niebieskiego) i jasne drewno. Drewniane blaty i odpowiednio dobrane akcesoria, takie jak szafki, wazony, mydelniczki i kubki wprowadzą skandynawską atmosferę do wnętrza i rozjaśnią je.

Kolorowe akcenty a łazienka w stylu skandynawskim? Oczywiście, że tak!

Chociaż styl skandynawski wyróżnia się bielą i szarością to dodatek odpowiednio dobranych kolorów doskonale sprawdzi się w takich aranżacjach. Jeśli zdecydujesz się na zastosowanie koloru ciemnozielonego, to warto dowiedzieć się, jak butelkowa zieleń we wnętrzach będzie doskonale prezentować się we wnętrzach w klimacie skandynawskim. Czy kolorystyka w łazience w stylu skandynawskim musi być monotonna? Oczywiście, że nie! Wystarczy dobrać jeden lub kilka elementów wyróżniających się, np. kolorowe ręczniki łazienkowe, by przełamać surowość skandynawskiej łazienki i dodać jej charakteru. Postaw na zielony, pastelowy róż albo żółty – wszystkie one będą doskobnale komponować się w łazience w stylu skandynawskim w formie dodatków.

Styl skandynawski w naturalistycznej łazience

Jeśli lubisz naturalne drewno w jasnym odcieniu, możesz urządzić skandynawską łazienkę z użyciem tego materiału. Jak to zrobić? Styl skandynawski w drewnianej łazience to przede wszystkim biel w połączeniu z drewnem. Białe kafelki na ścianach i na podłodze oraz biała armatura łazienkowa dobrze współgrają z drewnianymi meblami i elementami, np. obudowa pralki, wiszące szafki łazienkowe, a nawet lampy sufitowe z drewnianymi kloszami. Nowoczesny design kafli łazienkowych pozwala na wybór wielu wzorów, w tym również stylizowanych na drewniane deski. Takie kafelki możesz wykorzystać jako imitację desek na podłodze skandynawskiej łazienki lub tylko jako uzupełnienie innych wzorów. Całość kompozycji stylu skandynawskiego w drewnianej łazience dopełnią takie dodatki do wystroju wnętrz jak: bambusowy kosz na śmieci, bambusowy zestaw z mydelniczką, kubek na szczoteczki do zębów oraz dyfuzor zapachów z powłoką stylizowaną na drewniane deski. 

Skandynawska łazienka w nowoczesnej odsłonie

Jakie dodatki wybrać do skandynawskiej łazienki w nowoczesnej odsłonie? W takiej stylistyce sprawdzą się komplety do łazienki w pastelowych kolorach, dywaniki łazienkowe oraz złote elementy, np. lampy i krany. Nowoczesne łazienki skandynawskie w bloku często są aranżowane na niewielkiej przestrzeni, w której musi zmieścić się jeszcze pralka, czasem też suszarka. Styl skandynawski do takich łazienek pasuje jak ulał, właśnie dzięki jego prostym formom. Nowoczesna armatura łazienkowa w stylu skandynawskim jest zgrabna, surowa i pozbawiona zdobień. Dzięki temu z łatwością wkomponuje się nawet w maleńkie pomieszczenie. 

Wybierz styl skandynawski do swojej łazienki

Łazienka w stylu skandynawskim to ponadczasowe rozwiązanie, które rozjaśni wnętrze i doda mu charakteru. Nie wymaga dużego nakładu pracy. Możesz urządzić ją samodzielnie poprzez zakup dodatków do łazienki w stylu skandynawskim lub zdecydować się na usługę doświadczonego projektanta. My oczywiście zachęcamy do wybrania tej pierwszej opcji!